تفاوت پراپ‌ها – پراپ تریدینگ اپیزود 3

پراپ تریدینگ، اپیزود 3

بعد از گذر از دو اپیزود قبلی احتمالا اولین سوال و منطقی‌ترین سوال این است که کدام پراپ را انتخاب کنیم. قبل از آن باید در مورد یکسری تفاوت‌ها صحبت کنیم که به این درک برسیم که تفاوت پراپ‌ها دقیقا در چه موضوعاتی است. بعضی از این موضوعات شاید برای یک فرد و یا یک سبک معامله‌گری اهمیتی نداشته باشد برای همین یک پراپ ممکن است خوب باشد ولی برای شرایط نوع ترید شما مناسب نباشد. اپیزود 3 را همراه ما باشید.

تنوع عددی و تفاوت پراپ‌ها

میزان حسابی که پراپ در اختیار تریدرها قرار می‌دهد موضوع مهمی است. مثلا یک پراپ شاید فقط حساب‌های 5000 و 10000 داشته باشد در نتیجه اگر تریدری نیاز به حساب بزرگتر صد هزار دلاری دارد این پراپ مناسب آن فرد نیست. معمولا پراپ‌ها سعی می‌کنند تنوع خوبی داشته باشند تا تمام طیف تریدرها را جذب خود کنند ولی این بین بعضی پراپ‌ها سیاست‌های کاری متفاوتی دارند و مثلا حداکثر حساب آن‌ها 25 یا 50 هزار دلاری است و حساب‌های بزرگ‌تر 100 و 200 هزار دلاری را ارائه نمی‌کنند.

تنوع نوع چالش‌های پراپ

در شروع و حالت کلاسیک این صنعت، پیشفرض چالش‌ها دو مرحله‌ای بود و برای هر مرحله قوانینی وجود داشت. امروز هم در اکثر پراپ‌ها این حالت پیشفرض وجود دارد ولی حالت‌های دیگری هم اضافه شده است مثل چالش یک مرحله‌ای یا حساب ریل مستقیم بدون چالش. در نتیجه هر کدام برای یک دسته از تریدرها مناسب هستند و درصد تقسیم سود و قوانین میزان افت حساب کاملا متفاوتی دارد و برای بهترین حالت ترید شاید همان حالت کلاسیک دو مرحله‌ای مناسب‌تر باشد. از نظر محدودیت زمان هم اکثر پراپ‌ها به سمت ارائه اکانت بدون محدودیت زمانی هستند.

سخت‌گیری قوانین

پراپ‌ها قوانین سفت و سختی دارند و باید خیلی دقیق به آن‌ها پایبند باشید. ولی در این بین بعضی پراپ‌ها که عموما تازه تاسیس هستند و اعتبار خیلی بالایی ندارند سخت گیری‌های غیرمنطقی یا در بعضی موارد تفسیر قوانین به سود خودشان را دارند. در نتیجه مثل همیشه در بازارهای مالی باید به سمت شرکت‌هایی بروید که خود را اثبات کرده‌اند.

اعتبار کلی پراپ‌ فرم‌ها

اعتبار کلی پراپ‌ها و در واقع تفاوت اصلی بین پراپ‌ها دارای چند عامل است. چند مورد را در عنوان‌های قبلی اشاره کردیم ولی یک مورد خیلی بیشتر به چشم می‌آید بحث پشتیبانی و سرعت پشتیبانی در مواردی مثل پاسخ تیکت و پرداخت‌ها. این دو مورد در واقع می‌تواند عامل اصلی بهتر بودن و معتبر بودن یک پراپ باشد و دقیقا بر اساس همین عامل آن‌ها را رتبه بندی کرد. حتما این پادکست را تا انتها گوش دهید و اپیزودهای بعدی را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *