پاس کردن پراپ – پراپ تریدینگ اپیزود 2

پراپ تریدینگ، اپیزود 2

در این اپیزود در ادامه بحث پراپ تریدینگ قرار است در مورد پاس کردن پراپ و نکات مهم و خاصی که در این بین وجود دارد صحبت کنیم. بحث پاس کردن پراپ در ذهن خیلی از افراد مانع بین آن‌ها و حساب ریل جذاب و بزرگ است ولی در واقعیت این طور نیست و دقیقا پاس کردن پراپ و این چالش‌ها مرحله خوبی برای تست و ایجاد آمادگی برای حساب ریل است. کم کم وجود چالش‌های تک مرحله‌ای و یا بدون محدودیت زمانی و همچنین حساب‌های ریل مستقیم و بدون چالش دارد به یک استاندارد بین پراپ‌ها تبدیل می‌شود ولی همچنان برای داشتن درصد تقسیم سود مناسب‌تر و میزان افت حساب مناسب‌تر نیاز به گذر از این مراحل چالش است.

جذابیت سرمایه‌های بزرگ

چرا به سمت پراپ آمدیم؟ پاسخ اکثر افراد این است که حساب بزرگ‌تر و سود بیشتر. این بزرگ بودن میزان دلاری حساب‌ها قطعا اولین و مهم‌ترین عامل جذابیت پراپ است و یک فرد با خود می‌گوید به جای وقت گذاشتن روی یک حساب 1000 دلاری همان وقت را روی یک حساب 50000 دلاری می‌گذارم و سود بیشتری دارم. این حرف درست و منطقی است ولی در اپیزود قبلی گفتیم حساب پراپ برای همه مناسب نیست و نیاز به پیش نیازهایی دارد. این بزرگ بودن حساب‌ها باعث در نظر نگرفتن شرایط می‌شود و کار را سخت می‌کند.

تفاوت پاس کردن پراپ و حساب شخصی

برای ورود به حساب ریل از حساب دمو دقیقا حال و هوایی وجود دارد. از نظر استرس و هیجانات، ترس و طمع و … خیلی تفاوت ایجاد می‌شود و دقیقا همان حس و حال باعث سخت شدن حساب ریل برای بعضی تریدرها می‌شود. ورود به پراپ برای پاس کردن چالش‌ها هم دقیقا همان شرایط است و حس و حال متفاوتی دارد و قطعا وجود قوانین مختلف در پراپ‌ها که باید دقیق رعایت شود کمی استرس و ترس را بیشتر می‌کند و برای فردی که مدت کمی در بازار بوده و هنوز در ریل و … تجربه‌ای ندارد کار سخت‌تر می‌شود برای همین یک فرد تازه کار مناسب پراپ نیست. اینجا قوانین مدیریت سرمایه و کنترل احساسات باید دقیق و حرفه‌ای باشد.

مدیریت سرمایه و کنترل احساسات

اگر فقط قرار باشد از 2 عامل نام برد که کار را سخت می‌کند و اگر روی آن‌ها کار نکرده باشید قضیه پیچیده می‌شود، مدیریت سرمایه و کنترل احساسات است. مدیریت ریسک و سرمایه قانون‌مند و دارای ابزارهایی هست و تا حد خوبی با تمرین و کمی پایبندی رعایت خواهد شد ولی بخش کنترل احساست بخش سخت‌تر قضیه است چون فرد به فرد متفاوت است و برای همه یک نسخه یکسان نمی‌توان پیچید برای همین امری زمانبر است و یک شبه درست نمی‌شود. یک نکته این بین خیلی مهم است، منطقی بودن انتظارات نسبت به بازار، این مورد در کنترل احساسات بسیار زیاد تاثیر دارد.

از چه حساب پراپی شروع کنم؟

شما اگر در دمو تمرین کرده باشید قطعا برای اولین تجربه حساب ریل روی حساب 10000 دلاری ترید نمی‌کنید و بهتر از از حساب‌های کوچکتر شروع کنید و بعد از یک مدت کوتاه اگر اوضاع خوب بود مبلغ را افزایش دهید. برای پراپ هم قطعا باید از کوچکترین حساب‌ها شروع کرد و با درآمد از آن حساب‌های بزرگتر گرفت و این امر نکته خوب دیگری هم دارد اینکه می‌توان مدیریت ریسک و توزیع ریسک بهتری داشت. پس هرگز اول کار سراغ حساب 200000 دلاری نروید!

سندروم پاس کردن پراپ و مرحله دوم

طبق آمار رسمی پراپ‌ها افراد قابل توجهی در مرحله دوم از دور خارج شده‌اند که مرحله اول را بسیار مناسب و با اصول پاس کرده بودند! این حس که مرحله اول سخت است و دوم ساده‌تر، این حس که سود مرحله دوم کمتر است و در نصف زمان مرحله اول رد می‌شود، این مورد که عجله کنیم و سریع پاس کنیم و زود به حساب ریل برویم همه باعث می‌شود مرحله دوم در عین ساده‌تر بودن روی کاغذ ولی کابوس تریدرهای زیادی در دنیا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *